Edukacja ekologiczna

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Nasza Spółka aktywnie angażuje się w działania z zakresu edukacji ekologicznej dzieci, młodzieży oraz dorosłych poprzez:

  • organizację konkursów ekologicznych;
  • prowadzenie warsztatów edukacji ekologicznej;
  • prowadzenie wycieczek na ścieżce edukacyjnej znajdującej się na terenie Zakładu w Kobiernikach, jak i po terenie całego Zakładu Produkcyjnego, zapoznających z drogą odpadów od wjazdu na zakład poprzez procesy przetwarzania, po odzysk surowców;
  • prezentacje, pogadanki
  • pikniki, rajdy.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami: tel. 605 457 812

Podczas realizacji projektu pn. „Edukacja ekologiczna” we współpracy z Gminą Miasto Płock oraz Wydawnictwem Agora S.A., powstały dodatki do Gazety Wyborczej. Poniżej dodatek zatytułowany „Segregujemy”.

W Kobiernikach, dzieci podczas wycieczek mogą natknąć się na bardzo ciekawą postać. Jest nią Pan Sokolnik, który układa na terenie zakładu ptaki drapieżne takie jak sokoły, myszołowce towarzyszące czy jastrzębie. Potrzebne są one do odstraszania żerujących na składowisku innych ptaków, jak np.: mew, wron, itp.

Pan Piotr Adamiak już, jako ośmiolatek zaczął się interesować ptakami drapieżnymi, a w wieku 15 lat nabył uprawnienia do „układania ptaków drapieżnych”. Adamiak jest zootechnikiem, absolwentem SGGW. Doktorat zrobił na Wydziale Nauk o Zwierzętach. Na terenie zakładu w Kobiernikach, on lub jego współpracownik, jest codziennie, przywożą ze sobą od jednego do trzech ptaków.

Efekt jest znakomity, inne ptaki nie chcą ryzykować spotkania z drapieżnikami i znikają im z pola widzenia. Dziś problem właściwie nie istnieje. Pracownicy opowiadają, że nieliczne stada, np. gołębi odlatują błyskawicznie już wtedy, gdy Pan Sokolnik swoim autem podjeżdża na teren zakładu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Free WordPress Themes