Aktualności

„BIEG PO WIEDZĘ”

Opublikowano: 17 lipca 2024

Uczestniczyliśmy wczoraj w grze terenowej pn. „BIEG PO WIEDZĘ”, odbywającej się w ramach „XII Wakacyjnej Przygody z Bezpieczeństwem”, organizowanej oczywiście przez Akademię Lwa Honorka.
Pod naszym namiotem, malowniczo usytuowanym przy płockiej Katedrze znajdował się „7 punkt kontrolny”, przy którym drużyna musiała wykazać się wiedzą z zakresu segregacji odpadów aby otrzymać punkty.
Wszystkie drużyny perfekcyjnie wywiązały się ze swojego zadania. Gratulujemy!

Czytaj dalej

Piknik Rodzinny w Juryszewie

Opublikowano: 08 lipca 2024

W tę sobotę edukowaliśmy ekologicznie w Juryszewie na Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez OSP Juryszewo. Pod naszym namiotem można było przypomnieć sobie zasady segregacji odpadów oraz sprawdzić swoją już nabytą wiedzę podczas gry oczywiście z nagrodami. Na deser, jak zawsze u nas uczestnicy mogli ozdobić swoją własną, niepowtarzalną torbę bawełnianą na zakupy. Podczas wydarzenia zbierane były środki na leczenie małej Hani – mieszkanki Juryszewa.

Czytaj dalej

Warsztaty ekologiczne w Miejskim Przedszkolu nr 31 w Płocku

Opublikowano: 21 czerwca 2024

Wczoraj gościliśmy w Miejskim Przedszkolu nr 31 w Płocku. Poprowadziliśmy warsztaty ekologiczne dla 4-latków.
Najpierw ćwiczyliśmy segregację odpadów, następnie malowaliśmy terakotowe doniczki, by na końcu zasiać w nich zioła i warzywa. Mamy nadzieję, że przepięknie wyrosną, tylko pamiętajcie o podlewaniu.

Czytaj dalej

Warsztaty ekologiczne w Miejskim Przedszkolu nr 12 w Płocku

Opublikowano: 21 czerwca 2024

18 czerwca zostaliśmy miło ugoszczeni w Miejskim Przedszkolu nr 12 w Płocku. Dzieci, z powodzeniem, stawiają swoje pierwsze kroki w segregacji odpadów. W nagrodę, w drugiej części zajęć przedszkolaki mogły pomalować swoją własną, terakotową doniczkę a następnie posadzić w niej piękną fuksję.

Czytaj dalej

Warsztaty ekologiczne na imprezach plenerowych

Opublikowano: 17 czerwca 2024

To był wyjątkowy weekend pełen słońca, uśmiechu, zabawy i edukacji ekologicznej. Dziękujemy serdecznie:
Radzie Osiedla Podolszyce Północ za zaproszenie na cudowny, piątkowy Piknik Osiedlowy,
Radzie Mieszkańców Osiedla Skarpa za wspaniałą zabawę podczas sobotniego Pikniku Rodzinnego,
Radzie Mieszkańców Osiedla „Łukasiewicza” za wyjątkowy, niedzielny event podczas, którego zbierane były środki na leczenie i rehabilitację 3-letniego Brajanka Waszelewskiego, Mieszkańca Osiedla „Łukasiewicza”.

Czytaj dalej

Festyn Akademii Lwa Honorka w ZOO Płock

Opublikowano: 14 czerwca 2024

Piękna pogoda została zamówiona i żaden deszcz nie zepsuł nam wczoraj świetnej zabawy w ZOO Płock podczas Festynu podsumowującego realizację XII edycji programu edukacyjno-profilaktycznego Straży Miejskiej w Płocku Akademia Lwa Honorka.

Czytaj dalej

Warsztaty ekologiczne w Samorządowym Przedszkolu „Niezapominajka” w Słupnie

Opublikowano: 11 czerwca 2024

Dzisiejsze przedpołudnie spędziliśmy w Samorządowym Przedszkolu „Niezapominajka” w Słupnie. Już 3-latki rozpoczynają swoją przygodę z ekologią a 6-latki w segregacji odpadów są już biegłe. Oczywiście na deser malowaliśmy bawełniane torby oraz gliniane doniczki, do których posadziliśmy truskawki. Trzymamy kciuki, aby pięknie obrodziły.

Czytaj dalej

Warsztaty ekologiczne na imprezach plenerowych

Opublikowano: 10 czerwca 2024

Oj działo się w ten weekend‼️ Wraz z warsztatami ekologicznymi od piątku do niedzieli odwiedziliśmy 4 eventy! Pogoda czasami próbowała pozmieniać nam plany ale w końcu odpuściła i mogliśmy cieszyć się cudowną atmosferą i zabawą w doborowym towarzystwie!
W piątek gościliśmy na pikniku w Szkole Podstawowej w Maszewie Dużym oraz na Wieczorze Marzeń w ZOO Płock.
W sobotę poprowadziliśmy nasze warsztaty ekologiczne dla uczestników pikniku zorganizowanego przez Radę Mieszkańców Osiedla Pradolina Wisły. Zwieńczeniem weekendu był niedzielny piknik w Mańkowie zorganizowany z okazji Dnia Dziecka.

Czytaj dalej

Wycieczka w Zakładzie w Kobiernikach uczniów ze Szkoły Podstawowej w Ligowie

Opublikowano: 07 czerwca 2024

Wczoraj gościliśmy u nas młodzież ze Szkoły Podstawowej w Ligowie. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poznania funkcjonowania Zakładu mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów, zrobić sobie zdjęcie z myszołowcem towarzyskim a na końcu, na ścieżce edukacyjnej przyswoić trochę wiedzy i praktycznych porad z zakresu segregacji odpadów.

Czytaj dalej

Warsztaty ekologiczne w Szkole Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie

Opublikowano: 05 czerwca 2024

Dziś to my byliśmy gośćmi, tym razem w Szkole Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie. Odwiedziliśmy z naszymi warsztatami ekologicznymi uczniów klas 1-3. Dzieci posiadają już sporą wiedzę, którą podobno czynnie stosują. Segregacji odpadów mogłyby uczyć niejednego dorosłego. BRAWO! Na deser malowaliśmy bawełniane worki na zakupy i nie tylko. Dziękujemy za gościnę i zapraszamy do nas

Czytaj dalej
Free WordPress Themes