Zajęcia ekologiczne w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Koszelewie Fundacji Panaceum

Wczoraj 17 czerwca byliśmy miło ugoszczeni w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Koszelewie Fundacji Panaceum. Z uczestnikami warsztatów rozmawialiśmy o tym, dlaczego tak ważna jest segregacja odpady czym jest recykling, wyjaśniliśmy pierwszą zasadę postępowania z odpadami – czyli zapobieganie ich powstawaniu! Następnie utrwalaliśmy umiejętność segregacji na naszych materiałach dydaktycznych oraz ozdabialiśmy swoje niepowtarzalne, bawełniane torby na zakupy wielokrotnego użytku, to oczywiście w ramach zapobiegania powstawaniu odpadów.

Wycieczka w Zakładzie uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji Panaceum w Machcinie

15 czerwca w Zakładzie w Kobiernikach mieliśmy ogromną przyjemność gościć uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji Panaceum w Machcinie. Goście mieli okazję prześledzić drogę odpadów – od wjazdu przez bramę, poprzez etapy segregacji, kompostowania, składowania oraz wyjazdu surowców do recyklingu.

Warsztaty ekologiczne w Szkole Podstawowej nr 8 w Płocku

11 czerwca mieliśmy ogromną przyjemność poprowadzić warsztaty edukacji ekologicznej w Zespół Szkół nr 5 w Płocku dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 8, uczęszczających do kółka ekologicznego. To mówi oczywiście tyle, że spotkaliśmy się ze specjalistami, segregacja odpadów była jedynie treningiem a nie nauką. W nagrodę za super wiedzę, już tradycyjnie, ozdabialiśmy bawełniane worki. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i zapraszamy na ścieżkę edukacyjną do Kobiernik.

Dzień Dziecka w SP nr 3 w Płocku zorganizowany przez RMO „Łukasiewicza”

Dzień Dziecka w tym roku, wspólnie z Wydziałem Gospodarowania Odpadami Urzędu Miasta Płocka , spędziliśmy na wyjątkowym pikniku zorganizowanym przez RMO „Łukasiewicza” w SP nr 3 w Płocku. Podczas eventu prowadzona była zbiórka na leczenie Jasia Kalinowskiego. Było mnóstwo słońca, uśmiechu, dobrej zabawy i edukacji ekologicznej. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia.