PGO w Płocku laureatem I edycji konkursu „EKOpozytyw MAZOWSZA”

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W celu podkreślenia wagi współpracy pomiędzy Funduszem a Beneficjentami Rada Nadzorcza i Zarząd WFOŚiGW w Warszawie zorganizował dla swoich klientów konkurs pn. „EKOpozytyw MAZOWSZA”, którego celem jest promowanie działalności podmiotów  i instytucji z terenu województwa mazowieckiego, w zakresie ochrony środowiska i gospodarki wodnej, które w roku kalendarzowym, poprzedzającym rok ogłoszenia konkursu, w sposób wyróżniający charakteryzowały się największą aktywnością i osiągnięciami w działaniach proekologicznych oraz w budowaniu świadomości ekologicznej wśród mieszkańców Mazowsza. Uczestnikami pierwszej edycji konkusu mogły być podmioty, które zrealizowały przedsięwzięcia i zadania w zakresie ochrony środowiska i gospodarki wodnej o określonych efektach rzeczowych i ekologicznych, ze środków finansowych Funduszu w 2013 roku.

O tytuł „EKOpozytyw MAZOWSZA” w 9 kategoriach tematycznych rywalizowało łącznie 57 Beneficjentów. Kapituła Konkursowa przyznała łącznie 8 nagród finansowych – każda po 10.000 zł wraz ze statuetkami oraz 21 wyróżnień. Zwycięzcy odebrali nagrody podczas uroczystego finału konkursu w dniu 23 października 2014 r. w Galerii Porczyńskich w Warszawie.

Nagrodę (czek na 10 tys. zł oraz statuetkę) w imieniu Spółki odebrał Prezes Zarządu – Stefan Kotlewski. Prezes zaproponował przeznaczenie otrzymanej w formie pieniężnej nagrody na cel ekologiczny zaproponowany przez pracowników Spółki, wyłoniony w drodze konkursu. Zwyciężył projekt ekologiczny „Los ziemi w naszych rękach”, w ramach którego zorganizowano konkurs dla dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, znajdujących się na terenie gminy Stara Biała. Uczestnicy przygotowali prace w formie dużego plakatu, wykonanego techniką dowolną, na temat „Jakby wyglądała nasza ziemia bez ładu ekologicznego?”. Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, tj. tablety i aparaty fotograficzne.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Dodaj komentarz

Wróć do listy aktualności
Free WordPress Themes