16 marca 2017

Zakup sprzętu w 2013r.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

„Zakup niezbędnego sprzętu na potrzeby
Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Kobiernikach k/Płocka
dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wondje w Warszawie,
w formie pożyczki, w kwocie 405.480,44 zł”

Beneficjent: Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych w Kobiernikach k/Płocka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Całkowita wartość projektu: 470 480,44 PLN

Wartość dofinansowania z WFOŚiGW w Warszawie w formie pożyczki: 405.480,44 PLN
Głównym celem projektu było usprawnienie pracy zakładu, utrzymanie porządku i czystości na terenie zakładu, poprawienie wizerunku Spółki, efektywność ekologiczną i produkcyjną związaną z zagospodarowaniem przyjmowanych odpadów komunalnych z terenu miasta Płocka i okolicznych gmin.
Zakres rzeczowy projektu obejmował zakup następującego sprzętu i urządzeń:

  • zamiatarki,
  • ładowarki,
  • wózka widłowego,
  • systemu zapobiegania rozwiewania odpadów.

Zamiatarka ciągnikowa współpracuje z ciągnikiem. Wykorzystywana jest do prac porządkowych, co zmniejsza możliwość rozwiewania zanieczyszczeń poza teren zakładu i pozwala utrzymać ład i porządek na jego terenie. Zamiatarka z zespołem czyszczącym: 2 szczotki talerzowe 800 i 1000 mm z regulacją obrotów, podciśnieniowym systemem zasysania śmieci i zbiornikiem o pojemności 2,1 m3.
Ładowarka wykorzystywana jest do załadunku odpadów komunalnych o kodzie 200 301 sortowanych w zakładzie, do prac na kompostowni przy przetwarzaniu odpadu o kodzie 19 05 03, w procesach kompostowania, napowietrzania oraz
w procesie doczyszczania na sicie TWISTER. Ładowarka o mocy 223 KM, łyżka z zębami ogólnego stosowania o pojemności 3,5 m3, normy spalania TIER III.
Wózek widłowy wykorzystywany jest do załadunku surowców wtórnych, transportu wewnętrznego, prac naprawczych urządzeń i sprzętu pracującego na terenie zakładu. Zakupiony sprzęt o dobrych parametrach usprawnia pracę przy załadunku surowców wtórnych. Dane techniczne: udźwig 2 500 kg, wysokość podnoszenia 330 mm.
System zapobiegania rozwiewania odpadów w ramach tego systemu zakupiono materiały i usługę na montaż elementów przenośnych z siatki o wysokości do 4 metrów i długości 240 m.b. na składowisku odpadów. Zapobiega rozprzestrzenianiu się odpadów poza miejsce ich składowania, uniemożliwia niekontrolowane procesy ich rozkładu, zabezpiecz składowisko przed wydostawaniem się tzw. luźnych odpadów poza składowisko.
Umowa o dofinansowanie projektu została podpisana 19.12.2012 r.
Termin realizacji: marzec 2013 r.

Pożyczka została rozliczona i spłacona do stycznia 2015r.
Umorzenie pożyczki decyzją Zarządu WFOŚiGW, umorzono z dniem 31.12.2013r. 10% kwoty pożyczki.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Free WordPress Themes