Relacja z warsztatów ekologicznych przeprowadzonych na Dożynkach Powiatowych

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

3 września w Drobinie odbyły się Dożynki Powiatu Płockiego. Impreza plenerowa była doskonałą okazją dla spółki PGO w Płocku do przeprowadzenia warsztatów z zakresu edukacji ekologicznej. Mimo kapryśnej pogody, mieszkańcy gminy Drobin i okolicznych miejscowości licznie zebrali się na Placu św. Floriana. Przygotowane przez pracowników PGO atrakcje cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród dzieci i towarzyszących im opiekunów.

W ramach warsztatów uczestnicy mieli możliwość ozdobienia i pomalowania własnej ekotorby, co cieszyło się największą popularnością. Dzieci angażowały się również w tworzenie wyjątkowych świeczników oraz zakładek do książek z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się konkurs wiedzy o segregacji odpadów. W ten rodzaj aktywności chętnie włączali się również dorośli uczestnicy imprezy. Pytania losowane w ramach konkursu niejednokrotnie sprawiały większą trudność opiekunom, niż ich podopiecznym, którzy chętnie podpowiadali prawidłowe rozwiązania.

Poza dobrą zabawą i radością z tworzenia, każde dziecko mogło liczyć na nagrodę. Ich wręczenie było możliwe dzięki uprzejmości i hojności sponsorów – Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Ponadto, korzystając z tak dogodnej okazji, pracownikom PGO udało się przekazać odwiedzającym stoisko mnóstwo materiałów edukacyjnych z zakresu segregacji odpadów, recyklingu i dbania o środowisko.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wróć do listy aktualności
Wszelkie prawa zastrzeżone © Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku Sp. z o.o.
Free WordPress Themes