Relacja z warsztatów ekologicznych przeprowadzonych na Dożynkach Powiatowych

3 września w Drobinie odbyły się Dożynki Powiatu Płockiego. Impreza plenerowa była doskonałą okazją dla spółki PGO w Płocku do przeprowadzenia warsztatów z zakresu edukacji ekologicznej. Mimo kapryśnej pogody, mieszkańcy gminy Drobin i okolicznych miejscowości licznie zebrali się na Placu św. Floriana. Przygotowane przez pracowników PGO atrakcje cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród dzieci i towarzyszących im opiekunów.

W ramach warsztatów uczestnicy mieli możliwość ozdobienia i pomalowania własnej ekotorby, co cieszyło się największą popularnością. Dzieci angażowały się również w tworzenie wyjątkowych świeczników oraz zakładek do książek z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się konkurs wiedzy o segregacji odpadów. W ten rodzaj aktywności chętnie włączali się również dorośli uczestnicy imprezy. Pytania losowane w ramach konkursu niejednokrotnie sprawiały większą trudność opiekunom, niż ich podopiecznym, którzy chętnie podpowiadali prawidłowe rozwiązania.

Poza dobrą zabawą i radością z tworzenia, każde dziecko mogło liczyć na nagrodę. Ich wręczenie było możliwe dzięki uprzejmości i hojności sponsorów – Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Ponadto, korzystając z tak dogodnej okazji, pracownikom PGO udało się przekazać odwiedzającym stoisko mnóstwo materiałów edukacyjnych z zakresu segregacji odpadów, recyklingu i dbania o środowisko.

Dodaj komentarz

Wróć do listy aktualności
Wszelkie prawa zastrzeżone © Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku Sp. z o.o. |Polityka prywatności
Free WordPress Themes