PGO w Płocku laureatem I edycji konkursu „EKOpozytyw MAZOWSZA”

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W celu podkreślenia wagi współpracy pomiędzy Funduszem a Beneficjentami Rada Nadzorcza i Zarząd WFOŚiGW w Warszawie zorganizował dla swoich klientów konkurs pn. „EKOpozytyw MAZOWSZA”, którego celem jest promowanie działalności podmiotów  i instytucji z terenu województwa mazowieckiego, w zakresie ochrony środowiska i gospodarki wodnej, które w roku kalendarzowym, poprzedzającym rok ogłoszenia konkursu, w sposób wyróżniający charakteryzowały się największą aktywnością i osiągnięciami w działaniach proekologicznych oraz w budowaniu świadomości ekologicznej wśród mieszkańców Mazowsza. Uczestnikami pierwszej edycji konkusu mogły być podmioty, które zrealizowały przedsięwzięcia i zadania w zakresie ochrony środowiska i gospodarki wodnej o określonych efektach rzeczowych i ekologicznych, ze środków finansowych Funduszu w 2013 roku.

O tytuł „EKOpozytyw MAZOWSZA” w 9 kategoriach tematycznych rywalizowało łącznie 57 Beneficjentów. Kapituła Konkursowa przyznała łącznie 8 nagród finansowych – każda po 10.000 zł wraz ze statuetkami oraz 21 wyróżnień. Zwycięzcy odebrali nagrody podczas uroczystego finału konkursu w dniu 23 października 2014 r. w Galerii Porczyńskich w Warszawie.

Nagrodę (czek na 10 tys. zł oraz statuetkę) w imieniu Spółki odebrał Prezes Zarządu – Stefan Kotlewski. Prezes zaproponował przeznaczenie otrzymanej w formie pieniężnej nagrody na cel ekologiczny zaproponowany przez pracowników Spółki, wyłoniony w drodze konkursu. Zwyciężył projekt ekologiczny „Los ziemi w naszych rękach”, w ramach którego zorganizowano konkurs dla dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, znajdujących się na terenie gminy Stara Biała. Uczestnicy przygotowali prace w formie dużego plakatu, wykonanego techniką dowolną, na temat „Jakby wyglądała nasza ziemia bez ładu ekologicznego?”. Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, tj. tablety i aparaty fotograficzne.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wróć do listy aktualności
Wszelkie prawa zastrzeżone © Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku Sp. z o.o.
Free WordPress Themes